AktuelnoSportVijesti

Košarkaši BiH u dramatičnoj završnici savladali Latviju

Košarkaši Bosne i Hercegovine su u prvoj utakmici u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo savladali favoriziranu Latviju.

Košarkaška reprezentacija BiH kvalifikacije za Eurobasket 2021 otvorila je velikom i senzacionalnom pobjedom u Rigi protiv favorizovane Latvije. Rezultat na kraju meča glasio je 62:61 u korist naše reprezentacije.

Od samog početka utakmice sve je slutilo na to da će Latvija opravdati očekivanja, no početkom druge četvrtine naši košarkaši doživljavaju uspon u igri te u jednom momentu dolaze do šest poena razlike. Ipak, Latvija se za kratko vrijeme oporavila, te je na odmor otišla sa šest poena prednosti.

U drugo poluvrijeme košarkaši naše reprezentacije u igru ulaze poprilično loše, te puštaju protivniku da dođe do čak 12 poena prednosti, no sa nekoliko poena u nizu naša reprezentacija uspjeva smanjiti prednost te u zadnju četvrtinu ući sa zaostatkom od sedam poena razlike.

U zadnju četvrtinu košarkaši BiH nastavljaju sa dobrom igrom, te četiri minute prije kraja uspjevaju preokrenuti rezultat koji su čuvali do kraja meča.

Naredni protivnik košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine je Grčka, a meč će se igrati u ponedjeljak u Tuzli.